Siirry suoraan sisältöön

Joensuu: Avanneleikattujen ryhmä

Lisätietoa tapahtumasta

Ryhmä on kaikille avanneleikatuille avoin ryhmä ja mukaan saa tulla silloin, kun itselle parhaiten sopii. Ryhmän tarkoituksena on antaa tietoja avanteen hoitoon liittyvissä asioissa ja antaa mahdollisuus vertaistukeen sekä keskusteluun toisten avanneleikattujen kanssa.

Keskiviikko 27.4.2022 klo 17-19 Asiaa seksuaalisuudesta. Keskustellaan siitä, miten avanneleikkaus on vaikuttanut sinuun ja mm. parisuhteeseen. Mukana tällä kerralla Siun soten sairaanhoitaja/seksuaalineuvojaopiskelija Suvi Siidorow sekä yhdistyksen sairaanhoitaja Marjo.

Ryhmään voi osallistua myös etäyhteyden välityksellä, Teams-alustalla videopuheluna. Ilmoittautuminen ryhmään yhdistyksen toimistolle p. 013 227 600 tai sähköpostilla heini.grohn@pohjois-karjalansyopayhdistys.fi edelliseen päivään klo 15 mennessä.